Środa z Pucharami, Gramy u siebie z MKS Debrzno

Już za kilkanaście godzin, bo dokładnie o godzinie 16;15 podejmować będziemy na własnym terenie zespół MKS-u Debrzno w ramach rozgrywek Trzeciej Rundy Pucharu Polski. Los sprawił tak, że trzy dni wcześniej mierzyliśmy się własnie z zespołem z Debrzna, tyle że na wyjeździe i w ramach Szóstej Kolejki Słupskiej Klasy Okręgowej.

Puchar Polski to elitarne rozgrywki, w których emocji piłkarskich nie brakuje. Nasze największe osiągnięcie do dotarcie do V rundy tych rozgrywek, dwa lata temu, a dokładnie 18 października przegraliśmy na własnym terenie z rezerwami Drutex Bytovia 2:0(wcześniej eliminując Juniora B Gryfa Słupsk i Janta Ustka), w zeszłym roku przegraliśmy już w trzeciej rundzie , przegrywając z Lipniczanka Lipnica na wyjeździe 3:0. Jak będzie tym razem, ciężko powiedzieć, wiadomo że w obecnej sytuacji kadrowej pierwszego zespołu i pozycji w tabeli rozgrywek ligowych parcia na "puchary" nie mamy i mieć nie możemy co jest sprawą oczywistą.

Piorytetem jest liga, ale to nie oznacza, że jutro nie interesuje nas wygrana, to jest piłka nożna, wychodzisz i reprezentujesz Nasz Klub więc bez znaczenia czy to mecz kontrolny, turniejowy, pucharowy czy ligowy, grasz z naszym herbem na piersi i nie ma możliwości, że się nie angażujesz, zawsze trzeba grać o zwycięstwo. Trzeba szanować te rozgrywki i rywala który do nas jedzie z daleka, oczywiste jest, że będą roszady w składzie, że szanse na grę wzrastają u tych zawodników co wracają po kontuzji, nie przepracowali odpowiednio okresu przygotowawczego czy też grali w mniejszym wymiarze czasu ostatnio, ale to własnie oni mają pokazać że są godni występów w tej drużynie i taki mecz ma im pomóc wrócić do podstawowej jedenastki.