Indywidualne błędy zabrały punkty w potyczce z Piastem

W drugim meczu ligowym nasz zespół uległ na własnym terenie 1:2(0:2) z Piastem U-57 Człuchów, bramkę dla naszego zespołu strzelił Szymon Wilma w 75 minucie spotkania, niestety pomimo wielu okazji w drugiej połowie  nie udało się dogonić wyniku i nasz zespół notuje drugą przegraną z rzędu.

Początek spotkania był wyrównany, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, niestety w 18 minucie meczu popełniamy błąd przy wyprowadzaniu piłki, co kończy się bramką dla gości. odpowiedź mogła byc dość szybka, ale strzały Dominika Michańczyk  i Samuela Wirkus wędrowały obok słupka. Niestety w 40 minucie tracimy kolejną bramkę, tym razem po rzucie karnym za faul Sebastiana Jeszka, i do szatni schodzilismy przegrywając 0;2. W drugiej połowie meczu nasz zespół zabrał się za odrabianie strat, groźnie atakowaliśmy, niestety piłka nie chciała wpasć do bramki, znakomite okazje mieli Wirkus, oraz Wilma i Zmuda Trzebiatowski Szymon którzy oddali stzrały głową i minimalnie nie celnie. Szkoda sytuacji Wirkusa, który był bardzo aktywny w tym spotkaniu, ładnie wymanewrował obrońców i gdy wydawało się, że zostaje mu tylko pojedynek z bramkarzem zgubił piłkę pod nogami. Ładnie dwa razy w polu karnym zachował się Kaydrowych, ale jego strzały zostały zablokowane a dobitki niecelne. Goście zaatakowali dwa razy, była to konsekwencja tego, że nasz zespół się odsłonił, ale zawsze na posterunku był Łukasz Michańczyk, za pierwszym razem wybronił mocne uderzenie, a w drugiej sytuacji wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem. W samej końcówce mogliśmy pokusić się o remis, ale brakowało precyzyjnego strzału. W 94 minucie sędzia zakończył spotkanie i to goście mogli cieszyć się z trzech punktów.

Słabo zagraliśmy w pierwszej połowie meczu, rywal nie stworzył sobie sam klarownych sytuacji do strzelenia bramki, a prowadził dwa do zera. Druga połowa znacznie lepsza w naszym wykonaniu, stworzylismy kilka groźnych sytuacji pod bramką piasta ale niestety nie udało się doprowadzić do remisu, na który z przebiegu całego spotkania zasłużyliśmy. Z każdego meczu musimy wyciagać wnioski, tak jak mówiłem mamy zespół w fazie budowy, i potrzeba zgrania. Widoczny jest też brak naszego kapitana Rafała Chamier Ciemińskiego, Damiana Sobisz czy też Cezarego Jenta. Przed nami kolejny mecz, do którego musimy się dobrze przygotować. W kadrze meczowej było ośmiu młodzieżowców, siedmiu zameldowało się na boisku w spotkaniu z Piastem, a swoje debiutanckie trafienie zaliczył siedemnastoletni Szymon Wilma.