Zaczynamy Derbami w niedziele z Kaszubią

W najbliższą niedziele nasz zespół zainauguruje rozgrywki rundy wiosennej Słupskiej Klasy Okręgowej, od spotkania derbowego z Kaszubią Studzienice. Niestety nasze sugestie odnośnie stanu boiska nie przekonały zainteresowanych, a  szkoda bo wysłaliśmy w środę pismo z prośbą o przeniesienie meczu na wolny termin 1 lub 3 maja, niestety nie wyrażono zgody i  przyjdzie nam w niedziele grać w piłkę w ekstremalnych warunkach. Przejdźmy zatem do naszego niedzielnego rywala, zespół Kaszubi po 15 kolejkach plasuje się na 16 pozycji z dorobkiem 6 punktów(1-wygrana,3-remisy, 11-przegranych).Bilans bramkowy 18-60, w pierwszym meczu sezonu 2017/2018 zremisowaliśmy w Studzienicach po dwóch trafieniach w pierwszej połowie Grzegorza Treder i Krystiana Barra,  jedną z bramek dająca remis Kaszubi strzelił wtedy Marcin Przytuła, obecnie nasz zawodnik. W pierwszym spotkaniu mimo, że prowadziliśmy 0:2 zremisowaliśmy teoretycznie wygrane spotkanie w 92 minucie meczu, ale nie od dziś wiadomo, że spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami. Jak przedstawia się sytuacja w naszym zespole, na pewno w meczu tym nie zagra Dominik Michańczyk, który pauzuje za czwartą żółtą kartkę, oraz kontuzjowani Tomasz Kupczyk i Krystian Barra. Na szczęście urazy Arka Gut, Wojtka Wałdoch czy też Rafała Chamier Ciemiński,  i Mateusza Demko nie były na tyle groźne i zawodnicy już wrócili do zajęć. Na przeziębienie narzeka Szymon Zmuda Trzebiatowski i Marcin Przytuła ale tu liczymy na pozytywne rozwiązanie problemu.

Czeka nas trudny mecz, jesteśmy w prawdzie troszkę osłabieni kadrowo, ale liczę, że zmiennicy dadzą rade. Bardziej ubolewam nad stanem boiska, niestety na chwile obecną płyta nie wygląda najlepiej, i przyjdzie nam grac w trudnych warunkach z trudnym rywalem. Wierze w zespół i liczę, że zagramy dobry mecz na inaugurację w Tuchomiu.