Z Diamentem na Inauguracje

Już tylko godziny dzielą nas od inauguracyjnego spotkania w Klasie Okręgowej z Diamentem Trzebielino, przypominamy, mecz rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 17 w Tuchomiu, a co wiemy o naszym niedzielnym rywalu, podopieczni Krzysztofa Waszkiewicza to 9 zespół zeszłego sezonu Słupskiej Klasy Okręgowej,w trzydziestu spotkaniach zgromadził wówczas na swoim koncie 46 punktów, 13 meczy wygrał, 7 zremisował i 10 przegrał. Jaka jest obecnie forma zespołu z gminy Trzebielino, ciężko określić, zespół w ramach przygotowań zagrał tylko jeden mecz kontrolny z Karolem Peplino, który to przegrał 3:1, wiadomo, też, że zespół w trakcie przygotowań opuścił najlepszy strzelec Mateusz Słumiński, przeniósł się do IV-ligowego zespołu Aniołów Garczegorze, a treningów nie wznowił doświadczony Karol Narloch. Problemy kadrowe w pierwszym spotkaniu dopadły też nasz zespół, z powodu kontuzji nie zagra Adam Gross, najlepszy strzelec, Dominik Michańczyk, który pauzuje jeszcze jedną kolejkę, oraz pozostałych czterech zawodników z kapitanem zespołu na czele:Cezary Jenta, Paweł Penkowski, Arek Gut i Karol Ryngwelski z powodu wyjazdów. Trudno jest wskazać faworyta tego spotkania, zapewne trenerzy obu zespołów nie tak personalnie wyobrażali sobie zestawienie składów wyjściowych, ale niestety życie weryfikuje plany i założenia.

Czeka nas trudne spotkanie na inauguracje, niestety w pierwszym meczu nie będę mógł skorzystać aż z sześciu podstawowych zawodników, dla tego będą spore roszady w składzie jak i ustawieniu. Z drugiej strony wychowankowie dostaną szansę gry, a przy wsparciu doświadczonych zawodników takich jak Grzesiu, Łukasz, Wojtek i Tomek możemy zagrać jak równy z równym co pokazały mecze kontrolne. Liczę na zaangażowanie całego zespołu.