Wygrana z Diamentem w meczu inauguracyjnym.

W sobotnie popołudnie nasz zespół po dziesięcioletniej banicji w klasie "A" powrócił do okręgówki. W pierwszym meczu inauguracyjnym pokonaliśmy na własnym terenie Diament Trzebielino po golu samobójczym Igora Bronka w 57 minucie meczu, który skierował piłkę do własnej bramki po wrzutce Tomasza Kupczyk. Nie było to porywające widowisko na dobrze przygotowanej płycie boiska w Tuchomiu, ale też nikt się tak zwanych fajerwerków nie mógł spodziewać wiedząc, że w szeregach naszego zespołu zabraknie, aż tylu doświadczonych zawodników: Cezary Jenta, Adam Gross, Dominik Michańczyk, Paweł Penkowski. Pomimo tego, że trener wystawił do gry młody kadrowo zespół (w wyjściowym składzie na 11 zawodników było 7 młodzieżowców), stanął on na wysokości zadania, dzięki czemu trzy punkty pozostały w Tuchomiu. Jeśli chodzi o sam mecz, pierwsza połowa stanowczo pod naszą kontrolą, to my prowadziliśmy grę, stwarzaliśmy sytuację, niestety nie udało się udokumentować tej przewagi bramką. Druga połowa zaczęła się podobnie, wychodzimy na prowadzenie i .... , i właśnie od tego momentu niestety to przyjezdni osiągają przewagę stwarzając sobie coraz to więcej sytuacji podbramkowych, kilka razy pewnie ratował nas Łukasz Michańczyk i ostatecznie udaje nam się dowieźć wygraną do końca. Radość w zespole, wielkie brawa dla zawodników. Warto odnotować, że w tym meczu mieliśmy aż cztery debiuty: w składzie wyjściowym pojawił się zaledwie 16 letni wychowanek Damian Zinko, i sprowadzony z Drutex-Bytovii 19 letni Krystian Barra, natomiast w drugiej połowie z ławki wchodzili kolejni wychowankowie naszego klubu, 16 letni Hubert Reschka i rok starzy Kacper Gruba.

Wielkie brawa należą się wszystkim zawodnikom, którzy dzisiaj zagrali, pomimo problemów kadrowych udaje nam się wygrać z doświadczonym zespołem z Trzebielina. Nie zagraliśmy ładnie dla oka, ale skutecznie, był plan i dzięki zaangażowaniu wszystkich zawodników ten plan daje nam trzy punkty na inauguracje. Przygotowania do tego sezonu nie były takie jak sobie wymarzyłem, dlatego tym bardziej cieszy wygrana. Teraz już skupiamy się na najbliższym meczu, który rozegramy w najbliższy wtorek, derby z Kaszubią na które już dzisiaj wszystkich zapraszam.

Więcej o meczu w linku.