Staż w Arce Gdynia nagrodą za dobrą współprace.

To, że zawodnicy zespołu seniorów udali się na zasłużony odpoczynek po udanej rundzie jesiennej, nie oznaczało ze na  odpoczynek uda się też ich trener, Tomasz Gruba w okresie od 19.11-15.11.2017 brał czynny udział w zajęciach pierwszego zespołu Arki Gdynia, pod okiem Leszka Ojrzyńskiego i Patryka Kniata. Była to znakomita okazja do podnoszenia swoich kwalifikacji trenerskich, do obserwacji jak odbywają się przygotowania do kolejnego spotkania ligowego, w tym przypadku meczu z Sandencją Nowy Sącz wygranego na własnym terenie 5:0.

Jestem bardzo szczęśliwy, z tego powodu, że mogłem skorzystać z zaproszenia i uczestniczyć w stażu trenerskim z I zespołem Arki Gdynia, ten tydzień chciałem wykorzystać jak najlepiej, i jak najwięcej rzeczy zaobserwować i się nauczyć. Poznałem cały sztab trenerski, począwszy od trenera Leszka Ojrzyńskiego, Patryka Kniata, Grzegorza Witt, Jarosława Krupskiego, Marka Gaduła, Łukasza Radzymińskiego, Pawła Bednarczyka kończąc na trenerze II zespołu Robercie Wilczyńskim, oraz zawodników, to grupa bardzo zgranych miłych, sympatycznych ludzi, którzy z chęcią odpowiadali na moje pytania za co jestem im wdzięczny. Natomiast obserwacje treningów, przygotowań całego zespołu ekstraklasy od meczu do meczu to kolejne nowe doświadczenie w moim życiu. Cześć rzeczy zaobserwowanych zapewne będę chciał wykorzystać w funkcjonowaniu i przygotowaniach naszej drużyny. mam nadzieję, że jak najwięcej zdobytej wiedzy uda się przekazać naszym zawodnikom.