Seniorzy wrócili do zajęc.

Nie cały miesiąc trwała przerwa naszego zespołu od zajęć, 15 lipca zespół wznowił treningi i rozpoczął przygotowania do rundy jesiennej sezonu 2019/2020 i właśnie tylko miesiąc nasz zespół ma na przygotowanie odpowiedniej formy, bo 15 sierpnia inauguracyjny mecz, który zagramy na wyjeździe z Echem Biesowice. Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, zespół z różnych powodów opuściło trzech zawodników: Adam Gross, Jakub Kulisz i Karol Żmuda Trzebiatowski, jeśli chodzi o ubytki kadrowe to raczej byłoby tyle, wprawdzie jeden zawodnik jeszcze się zastanawia, ale liczymy, na jego zdrowy rozsądek. Oczywiście są i wzmocnienia, na pewno w zespole zostaje Samuel Wirkus z Radunia Stężyca (dogrywany jest transfer definitywny), podobnie z Damianem Sobisz (dogadywany transfer z GTS Czarna Dąbrówka), z nowych twarzy Szymon Wilma, który trenował z zespołem już pod koniec rundy wiosennej (transfer z KS Słupia Sulęczyno), do zespołu akces powrotu zgłosili wychowankowie: Huber Reschka (w rundzie wiosennej reprezentował barwy Magic Niezabyszewo) i Sebastian Jeszka (w rundzie wiosennej reprezentował barwy GKS Kołczygłowy), oczywiście nie obyło się też na poszukiwaniach napastnika, z zespołem trenuje Rafał Zagdan z MKS Bytovia Bytów, jak tutaj potoczą się losy, wszyscy jesteśmy bardzo ciekawi. W kręgu zainteresowań jest jeszcze trzech zawodników, ale o tym będziemy informować na bieżąco. Tych lepszych informacji jest jeszcze kilka, są spore szanse, że do gry wróci kapitan zespołu Jenta Cezary i Paweł Penkowski, a to byłoby naprawdę spore wzmocnienie dla naszego zespołu, nad powrotem zastanawia się jeszcze Damian Kejetowski, a na pozycje bramkarza zgłosił się również Kamil Diks. Zawirowań jest sporo, najważniejsze ze zawodnicy już trenują, zapewne sprawy kadrowe zamkniemy na początku sierpnia i wtedy będziemy pewni co do składu osobowego naszego zespołu na sezon 2019/2020.

Pierwszy mecz kontrolny nasz zespół zagra w niedziele o godzinie 18 z Kaszubią Studzienice w Tuchomiu.