Podsumowanie przygotowań, w bój pójdzie młodzież.

W najbliższą sobotę zainaugurujemy sezon po dziesięciu latach w Słupskiej Klasie Okręgowej, meczem na własnym terenie z Diamentem Trzebielino, dlatego też czas najwyższy na podsumowanie przygotowań.

Zespół trenował trzy razy w tygodniu, do tego doszło pięć gier kontrolnych, z których trzy wygraliśmy, a dwie przegraliśmy. W zespole pojawiły się dwie nowe twarze Krystian Barra i Arkadiusz Gut z Drutex Bytovii, oraz juniorzy: do wcześniej już grających i trenujących czyli Szymona Żmuda Trzebiatowskiego, Karola Ryngwelskiego i  Adriana Benkowskiego dołączyli: Kacper Gruba, Damian Zinko, Hubert Reschka i Patryk Reihs. Były tez rezygnacje z gry, do Pawła Świątek Brzezińskiego dołączył Cezary Pupka Lipiński. Niestety w rundzie jesiennej, jeszcze do gry nie będzie zapewne jeden z filarów naszej obrony Kamil Myślak, który leczy poważną kontuzję. Ogólnie kadra zespołu wygląda stabilnie, mamy w niej łącznie 24 zawodników, w tym aż 15 młodzieżowców, w trakcie przygotowań każdy z zawodników otrzymał szansę zaprezentowania się na boisku, w pięciu meczach zespół strzelił 13 bramek a stracił 6.(Strzelali:4-Tomasz Kupczyk, 2-Michańczyk Dominik, Demko Mateusz, Gross Adam, Wałdoch Wojciech, 1-Barra Krystian).

Nie było spektakularnych transferów, jak już szukaliśmy zawodników młodych uniwersalnych, mogących grać dobrze na kilku pozycjach. Ogólnie mamy bardzo młody zespół, który musi nabrać doświadczenia. Jak oceniam przygotowania, ogólnie dobrze, niestety ligę zaczynamy bardzo szybko, i w tym okresie wakacyjnym z frekwencją nie było najlepiej, nie wszystko co miałem zamierzone udało się zrealizować, a do tego doszły jeszcze absencje z powodów kontuzji i pracy. Mimo wszystko wierze w zespół, po prostu pierwsze spotkania trzeba będzie zagrać z przysłowiowej "wątroby", a z meczu na mecz powinno być coraz lepiej.