Startuje Liga.

Nasz zespół zakończył już przygotowania, w najbliższy czwartek pierwsze spotkanie ligowe rozegramy na wyjeździe z Echo Biesowice, początek spotkania o godzinie 16. Czas na krótkie podsumowanie pracy jaką zespół wykonał na treningach przed ligą i przybliżenia kadry zespołu. Wielkich ruchów kadrowych w zespole nie było, w Myśliwcu w rundzie jesiennej nie zagrają: Adam Gross, który przeniósł się do Wdy Lipusz, Karol Żmuda Trzebiatowski, nasz wychowanek postanowił spróbować swoich sił w rezerwach MKS Bytovia Bytów. Z powodów zawodowych z gry zmuszony był zrezygnować Jakub Kulisz, a Krystiana Barra i Oskara Żmuda Trzebiatowskiego czekają zabiegi operacyjne w najbliższym czasie. W zespole nie zobaczymy tez dwóch wychowanków, Hubert Reschka i Damian Zinko postanowili zrobić sobie przerwę od piłki. Nowych twarzy w zespole jest kilka, Rafał Zagdan z MKS Bytovia Bytów ma wzmocnić silę ataku, Szymon Wilma ze Słupia Sulęczyno, do drużyny po rocznym wypożyczeniu wraca wychowanek Sebastian Jeszka z GKS Kołczygłowy, na grę w zespole seniorów zdecydowali się też Kamil Diks z rocznika 2002, na pozycji bramkarza oraz Karol Kłonczyński z rocznika 1999, który trenował w Tucholance Tuchola, ale nigdy nie zdecydował się na grę w tym klubie w oficjalnym spotkaniu i postanowił spróbować swoich sił w Naszym Klubie. Ten mierzący 192 cm zawodnik, ma wspomóc grę w linii obrony. Oczywiście nie można zapomnieć, że udało się w zespole zatrzymać wypożyczonych w sezonie 2018/2019 Damiana Sobisz z GTS Czarna Dąbrówka i Samuela Wirkus z Raduni Stężyca. Wiele wskazuje, że do zespołu wróci dawny kapitan Cezary Jenta, który już trenuje indywidualnie po kontuzji kostki, ale jego występ w pierwszym spotkaniu jest raczej nie możliwy.

Zespół rozegrał pięć spotkań kontrolnych, trzy z nich udało się wygrać (6:2 z Kaszubią Studzienice, 1:0 z MKS Bytovia Bytów, 5:0 z Juniorem B Gryfa Słupsk) w dwóch odnotowaliśmy przegrane (0:4 z Lipniczanką Lipnica i 0:1 z GTS Czarna Dąbrówka).

Jakie wyzwania przed zespołem stawia trener.

Runda wiosenna sezonu 2018/2019 pokazała, że w tym zespole jest olbrzymi potencjał, ale była to tez konsekwencja solidnej pracy jaką zespół, zawodnicy wykonali w trakcie przerwy zimowej przygotowując się do rewanżowych spotkań jak i już w trakcie sezonu. Co najważniejsze, trzon zespołu pozostał, ale przygotowania do tego sezonu nie do końca przebiegały tak jakbyśmy tego wszyscy oczekiwali, i dlatego ta gra w meczach kontrolnych nie była dobra, i nie spodziewam się też fajerwerków w pierwszej fazie sezonu. Prawda jest taka, że to będzie dla nas ciężki początek, musimy jeszcze sporo poprawić w swojej grze, zarówno w defensywie jak i ofensywie. Mamy młody perspektywiczny zespół, który mam nadzieję będzie się z meczu na mecz rozkręcał i możemy obiecać, że w każdym spotkaniu będziemy walczyć o komplet punktów.

Bramkarze:
Łukasz Michańczyk (wychowanek)
Kamil Diks (wychowanek)

Obrońcy:
Rafał Chamier Ciemiński (wychowanek)
Mateusz Demko (wychowanek)
Cezary Jenta (wychowanek)
Sebastian Sobczyński
Damian Sobisz
Szymon Żmuda Trzebiatowski (wychowanek)
Damian Kajetowski
Grzegorz Treder