Podsumowanie przygotowań.

Początek ligi zbliża się wielkimi krokami, nasz zespół w najbliższą sobotę o godzinie 15 w Trzebielinie zainauguruje rozgrywki meczem z miejscowym Diamentem, dla tego pozwolimy sobie na podsumowanie przygotowań. Zawodnicy wznowili treningi w połowie stycznia, w tym czasie trenowali trzy razy w tygodniu głównie na Hali ZS w Tuchomiu, siłowni i pobliskim orliku, niestety z tego ostatniego udogodnienia korzystali bardzo mało, a powód jeden, niskie temperatury nie pozwoliły w pełni wykorzystać boiska orlik, nie mówiąc już o boisku z naturalną trawą. Pierwszy raz od dłuższego czasu, zespół w trakcie przygotowań nie trenował ani nie zagrał ani jednego meczu na boisku trawiastym, to duży problem dla trenera, i zapewne w początkowej fazie spotkań  rundy rewanżowej może mieć to duży wpływ na jakość gry. Ale wracajmy do konkretów, nowością dla zawodników zapewne było to, że w trakcie przygotowań trener postanowił wiele jednostek treningowych poświęcić na przygotowanie siłowe zawodników, do tego doszła jeszcze możliwość trenowania i grania meczy kontrolnych monitorując aktywność fizyczną zawodników, tętno itp. I widać było w meczach kontrolnych, że jeśli chodzi o wytrzymałość i kondycje zawodników, o to możemy być spokojni, gorzej wygląda sprawy organizacji gry zawodników, niestety nie bardzo było gdzie przećwiczyć warianty gry, ustawienia itp, a pamiętać jeszcze musimy, że z powodu urazów i kontuzji, w żadnym z sześciu meczy kontrolnych nie udało się zagrać w pełnym składzie. Jeśli już jesteśmy przy meczach kontrolnych, zespół rozegrał ich sześć, i wszystkie na boisku, że sztuczną trawą w Bytowie, bilans: dwa mecze wygrane, dwa zremisowane i dwa przegrane, bramki 11-12, najwięcej bo 4 strzelił Adam Gross, po 2; Krystian Barra, Marcin Przytuła, po 1: Grzegorz Treder, Kacper Gruba i Krystian Barra. Natomiast jeśli chodzi o zmiany kadrowe, są one minimalne względem rundy jesiennej. Przerwę w grze zrobili sobie : Mateusz Wenta i Paweł Świątek Brzeżiński, Bartłomiej Stoltman został wypożyczony do Victorii Dąbrówka, a wolną rękę w poszukiwaniu klubu dostał jeszcze Ernest Jenta. Dołączyli natomiast Radosław Biskup na pozycji bramkarza i Marcin Przytuła na pozycji napastnika, prowadzone były jeszcze rozmowy z jednym z zawodników, który miał wzmocnić naszą defensywę, niestety tego transferu jeszcze nie udało się sfinalizować. Na obecną chwilę, trener dysponuje kadrą 20-sto osobową, młodych ambitnych zawodników, którzy w rundzie wiosennej sezonu mają grać i zdobywać jak najwięcej punktów, aby historyczne utrzymanie w Klasie Okręgowej w połowie czerwca stało się faktem.

To były dla nas ciężkie przygotowania, niestety pogoda nie pozwoliła aby wiele jednostek treningowych przepracować na dworze, wielką nie wiadomo jest też nasza gra na trawie naturalnej, niestety w okresie przygotowawczym nie udało nam się zagrać ani jednego meczu na takim podłożu. Jestem zadowolony z frekwencji i pracy jaką wykonał zespół, ci co mogli trenowali na pełnych obrotach, nie których niestety dopadła grypa i urazy, ale starali się to nadrobić, niestey w końcówce przygotowań wypadł nam jeszcze Tomasz Kupczyk, ale mam nadzieję, że Tomek wróci do nas silniejszy i jeszcze w tej rundzie strzeli nie jedną bramkę. Trzeba podziękować gminie Tuchomie, sponsorom, bo dzięki nim mogliśmy się przygotowywać do startu rundy w bardzo dobrych warunkach, korzystając z profesjonalnego sprzętu. Jaki stawiamy sobie cel, gra efektywna, ogrywanie młodych zawodników i walka o pozycję, która da nam spokojne utrzymanie. Ważne dla nas są pierwsze trzy mecze, to one zweryfikują nasze przygotowania, mam nadzieję tylko, że uda się je rozegrać na dobrze przygotowanej murawie. A czego życzę sobie i zawodnikom, aby kontuzje i urazy nas omijały.

Kadra:

Bramkarze: Łukasz Michańczyk, Radosław Biskup

Obrońcy: Cezary Jenta, Grzegorz Treder, Rafał Chamier Ciemiński, Arkadiusz Gut, Karol Rynglweski, Damian Kajetowski, Krystian Barra

Pomocnicy/Napastnicy: Dominik Michańczyk, Mateusz Demko, Wojciech Wałdoch, Damian Zinko, Tomasz Kupczyk, Adam Gross, Paweł Penkowski, Marcin Przytuła, Huber Reschka, Kacper Gruba, Paweł Pawłowski, Szymon Żmuda Trzebiatowski.

Mecze Kontolne:

Karol Peplino : STAKOM GKS Myśliwiec Tuchomie 1:1- Treder

Orkan Gostkowo : STAKOM GKS Myśliwiec Tuchomie 2:1 - Gross

Junior A Drutex Bytovia : STAKOM GKS Myśliwiec Tuchomie 0:0

Lipniczanka Lipnica : STAKOM GKS Myśliwiec Tuchomie 2:3 - Gross, Gruba, Wałdoch

Drutex Bytovia II Bytów : STAKOM GKS Myśliwiec Tuchomie 7:0

Orkan Gostkowo : STAKOM GKS Myśliwiec Tuchomie 0:6 - 2x Przytuła, Gross 1x Barra, Wałdoch.