Pierwsze Miejsce w GIVOVA FUTSAL CUP 2018, obie ekipy na plus.

Miłą niespodzianką zakończył się dla nas turniej finałowy GIVOVA FUSTAL CUP 2018, nasz zespół po dobrej grze w całym turnieju zajął pierwsze miejsce i wygrał bon pieniężny na sprzęt GIVOVA ufundowany przez Marcina Mocarskiego, właściciela firmy sportbazar.pl. Turniej rozgrywany był 4 lutego na hali ZS w Tuchomiu, zagrało w nim 8 zespołów, które aby zagrać w tym turnieju wcześniej musiały zapewnić sobie awans. Pierwszy turniej eliminacyjny odbył się 4 grudnia, drugi natomiast 21 stycznia, z tych dwóch turniejów awans do finałów zapewniło sobie sześć zespołów. W eliminacjach nie musiały grać dwa zespoły, obrońca z zeszłego roku zespół BTH Team Bytów i gospodarze GKS Myśliwiec Tuchomie.  Losowanie do turnieju odbyło się podczas gali sportu gminy Tuchomie, nasz klub reprezentowały dwa zespoły, ponieważ drugi zespół wywalczył awans z pierwszego miejsca w drugim turnieju eliminacyjnym. Zespół GKS Myśliwiec Tuchomie I trafił do grupy, że Znajomi Bytów, BTH Bytów, i Kamex Stegna Parchowo, drugi zespół natomiast za rywali miał: B-72 Przewoż, Expro Wałdowo, Kołaszewski Bytów. Pierwszy zespół w fazie grupowej pokonał wszystkich rywali, co w konsekwencji dało wyjście z grupy na pierwszym miejscu, troszkę gorzej poszło drugiemu, młodzi zawodnicy grali ambitnie, ciekawie niestety w końcówce tracili bramki po "głupich" błędach i z trzech spotkań, tylko jedno udało im się wygrać, czego konsekwencją było zajęcie czwartego miejsca w grupie. Niestety w ćwierć finale doszło do bratobójczego pojedynku dwóch naszych zespołów, w niebieskich i żółtych koszulkach, po ciekawym meczu to niebiescy wygrali 2:1 i awansowali do półfinału. W półfinale gładko pokonaliśmy Expro Wałdowo 4:0 a w meczu o pierwsze miejsce wygraliśmy 5:1 z rewelacją turnieju B-72 Przewóż, kontrolując wynik meczu już od pierwszych minut. Wygrywamy turniej, Arkadiusz Gut zostaje najlepszym zawodnikiem turnieju, co zapewne bardzo cieszy, można zadać sobie pytanie, co by było, gdyby w ćwierć finale nie doszło do bratobójczego meczu obu naszych zespołów, bo trzeba przyznać, że młodzi piłkarze z meczu na mecz prezentowali się przyzwoicie, ale to jest tylko gdybanie, sezon piłki halowej dla naszych zawodników właśnie się zakończył. Teraz skupiamy się już na przygotowaniach do rundy rewanżowej w Słupskiej Klasie Okręgowej.

GKS Myśliwiec Tuchomie I- Łukasz Michańczyk, Arek Gut, Grzegorz Treder, Rafał Chamier Ciemiński, Krystian Barra, Paweł Penkowski, Tomasz Kupczyk, Wojciech Wałdoch, Dominik Michańczyk, Mateusz Demko

GKS Myśliwiec Tuchomie II - Oskar Żmuda Trzebiatowski, Adam Gross, Bartłomiej Stoltman, Szymon Żmuda Trzebiatowski, Kacper Gruba, Karol Ryngwelski, Hubert Reschka, Ernest Jenta i Damian Zinko

Trener: Tomasz Gruba

Kierownik : Paweł Pawłowski

Jestem bardzo zadowolony z postawy i gry obu zespołów, tym bardziej, że jesteśmy w trakcie przygotowań i w treningu bardziej skupialiśmy się na budowaniu wytrzymałości i siły niż grze na hali. Ciesze się, że obyło się beż groźnych urazów i kontuzji, turniej pokazał, że mamy 20 fajnych, perspektywicznych zawodników, którzy jak chcą to potrafią. Przed nami teraz już tylko przygotowania do spotkań kontrolnych i ligowych, najtrudniejsze będą zapewne najbliższe dwa tygodnie, musimy próbować wychodzić na zewnątrz i przyzwyczajać organizm do innej pracy tlenowej. Bon chcemy przekazać dla jednej z grup juniorskich, która w najbliższym czasie zasłuży na to sobie frekwencją na treningach, i dobrą postawą w zbliżającym się turnieju GIVOVA JUNIOR CUP.

Rozgrywki grupowe

2. B-72 Przewóz

3. Kołaszewski Bytów

4. Expro Wałdowo

5-8. Znajomi Bytów , STAKOM GKS Myśliwiec Tuchomie, BTH Bytów, Kamex Stegna Parchowo

Składy:

WIRAX GKS Myśliwiec Tuchomie( Łukasz Michańczyk, Grzegorz Treder, Rafał Chamier Ciemiński, Arkadiusz Gut, Krystian Barra, Paweł Penkowsi, Tomasz Kupczyk i Wojciech Wałdoch, Mateusz Demko).

B-72 Przewóz(Rafał Borzyszkowski, Fabian Szultka, Mateusz Szultka, Robert prądzyński, Adiran Szultka, Tomasz Szultka)

Kołaszewski Bytów(Tomasz Wisniewski, Grzegorz Jabłoński, Michał Kasiewicz, Marcin Tywusik, Grzegorz Siwiera,Tomasz Cierson,Jakub Jakusz, Wojciech Durbas, Sebastian Medwid,Wolski Sylwester)

Najlepszy Zawodnik – Arkadiusz GUT – WIRAX GKS Myśliwiec Tuchomie

Najlepszy Bramkarz – Tomasz Szultka – B-72 Przewóz

Najlepszy Strzelec – Grzegorz Jabłoński – Kołaszewski Bytów – 8 goli.