Koniec Sezonu!!!

No i stało się to o czym mówiliśmy kilka tygodni wcześniej, sezon 2019/2020 Oficjalnie Zakończony. Z jednej strony olbrzymia szkoda, bo mieliśmy dobrze przygotowany zespół, terminarz też nam pasował i była szansa poprawienia lokaty sprzed roku, wtedy ukończyliśmy rozgrywki na 4 pozycji, ze stratą 11 punktów do trzeciej Sparty Sycewice, teraz rozgrywki kończymy na piątej pozycji ze stratą jednego punktu do trzeciego Sokoła Wyczechy. Ale w czasach pandemii nie było szans na wznowienie gry, i żałować można tylko czemu tak długo przyszło nam czekać na ten komunik

Mając na uwadze przytoczone powyżej okoliczności faktyczne i prawne –Prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej wypracowali wspólne stanowisko o zakończeniu rozgrywek IV ligi i klas niższych oraz rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez Związki pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów, jednocześnie ustalając, iż jako kolejność drużyn w końcowych tabelach rozgrywek sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy. Po sezonie 2019/20 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Oznacza to, że w tym sezonie mamy tylko awanse a brak spadków, wiązałoby się to z tym, że w nadchodzącym sezonie 2020/2021 Słupska Klasa Okręgowa składała się z 19-20 drużyn(Sparta Sycewice, Sokół Wyczechy, Piast Człuchów, Myśliwiec Tuchomie, Jantaria Pobłocie, Start Miastko, Bytovia II Bytów, Karol Pęplino, Kaszubia Studzienice, MKS Debrzno, Zawisza Borzytuchom, Chrobry Charbrowo, Barton Barcino, Echo Biesowice, GTS Czarna Dąbrówka, Wybrzeże Objazda (beniaminek), KS Włynkówko (beniaminek), Leśnik Cewice (beniaminek) i Czarni Czarne (beniaminek), a to już sporo. Oczywiście wszystkiego będziemy się dowiadywać na bieżąco. Więcej zespołów, to oczywiście więcej grania, a co za tym idzie większe wydatki, i czy każdego z nas będzie na to stać, zobaczymy. Najważniejsze jest abyśmy mogli w końcu wrócić do normalności, czyli trenować, rozgrywać mecze kontrolne i mecze ligowe.