Jedna dobra połowa to za mało, rundę kończymy przegraną z Jantarem.

W meczu 15 kolejki Słupskiej Klasy Okręgowej NO10.pl nasz zespół podejmował na własnym terenie MKS Jantar Ustka, niestety przegraliśmy to spotkanie po walce 1:2 tracąc dwie bramki w ostatnich 30 minutach spotkania, bramkę dla naszego zespołu zdobył wracający po kontuzji Grzegorz Treder.

Nasz zespół dobrze zagrał w pierwszej połowie, to my mieliśmy więcej z gry a składna akcja w 26 minucie meczu, którą prostopadłym podaniem do Adama Gross zapoczątkował Cezary Jenta zakończyła się bramką Grzegorza Treder, którego profesjonalnie obsłużył własnie Adam. Chwile później mogło być już dwa zero, ale strzał Arka Gut na rzut rożny sparował golkiper z Ustki. Pod koniec pierwszej połowy mieliśmy jeszcze szanse na podwyższenie rezultatu ale strzały Dominika Michańczyk i Arka Gut były nie celne. W drugiej połowie to przyjezdni rzucili się do odrabiania strat, na początku przed utratą bramki ratował nas dwa razy Łukasz Michańczyk a następnie słupek po strzale snajpera z MKS-u. Nasz zespół sporadycznie atakował, bardziej musiał skupić się na defensywie, i to udawało się do 60 minuty, wtedy też tracimy pierwszą bramkę sprytnie w naszym polu karnym zachował się Kamil Wójcik i posłał piłkę tuz przy nodze naszego bramkarza. W 81 minucie Dominik Michańczyk, który wyprowadzał kontrę poślizgnął się w środkowej części boiska stracił piłkę, goście wyprowadzili składną akcję, i Karol Czubak z ostrego konta daje prowadzenie Jantarowi. W końcówce spotkania nasz zespół miał jeszcze dwie szanse na strzelenie bramki wyrównującej, ale defensywa przyjezdnych nie popełniła już błędu i trzy punkty pojechały do Ustki.

Szkoda meczu, jeden punkt był na wyciągnięcie ręki, niestety 60 minut gry to za mało aby wygrać z dobrze grającym zespołem z Ustki. Nie można odmówić zawodnikom zaangażowania, po prostu dzisiaj zabrakło naszemu młodemu zespołowi doświadczenia i umiejętności. Jako beniaminek kończymy rundę na piątej pozycji w lidze.myślę, że to dobry wynik, teraz jest czas na odpoczynek, analizę rundy i wyciąganie wniosków. Z tego miejsca chce serdecznie podziękować zawodnikom za godne reprezentowanie klubu w tych rozgrywkach, uważam, że mamy powody być z nich dumni wykonali kawał ciężkiej pracy, ale to dopiero połowy drogi do celu, jakim jest utrzymanie w lidze.